Charakter Cane Corso

Psi plemene cane corso jsou odvážní a dokáží dobře bránit své majitele, jimž jsou bezmezně oddáni. I proto jsou považování za ideální ochránce majetku, rodiny či domácích zvířat a v minulosti se často využívali právě k hlídání stád či lovu velké zvěře. Jde o výborné hlídací psy a tyto instinkty jsou napevno zakořeněny v jejich povaze. Využít je lze ale i jako stopaře či záchranáře. Hodí se také k dětem, vychází dobře i s dalšími zvířaty v domácnosti a jsou i velmi věrní a přátelští.

Využití psů cane corso je tedy poměrně univerzální, díky čemuž jejich výkony nelze srovnávat s plemeny vyšlechtěnými pro speciální účely. Nicméně výhodou je právě všestrannost tohoto plemena, které se dá charakterizovat slovy, že je to pes, který vám bude vždy k ruce pro to, co právě potřebujete.

Povaha cane corso je přátelská, klidná a vyrovnaná. Také jsou velmi společenští a vyžadují úzký kontakt se svou rodinou. K cizím lidem se obvykle chovají nevšímavě či odtažitě, ale ne agresivně. Jsou velmi inteligentní a rádi se učí novým věcem.

IMG_6645

Komentáře jsou vypnuty.