O chovatelské stanici

Chov psů na špičkové úrovni musí být srdeční záležitostí, bez toho to nejde, ale také to zdaleka nestačí. Potřeba jsou i hluboké odborné znalosti, mimo jiné v oboru genetiky, a jen díky nim může chovatel skutečně zaručit ideální dědičné předpoklady pro zdraví svých psů. Chovatelská stanice Korec Corso toto zaručuje už díky svým majitelům – Evženu Korcovi a Janě Korcové.

RNDr. Evžen Korec, CSc. je vystudovaný genetik a spoluautor 11 patentů v oblasti molekulární biologie a genetiky. V tomto oboru také publikoval několik desítek odborných článků v předních světových časopisech. Jeho nejvýznamnější publikace jsou dostupné v databázi PubMed.

Molekulární biologii a genetiku vystudoval na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v Praze, kterou zakončil v roce 1981 červeným diplomem. Dalších jedenáct let se pak věnoval vědecké činnosti.

Korec Corso certifikát

Certifikát Mezinárodně chráněné chovatelské stanice

Zkušenosti sbíral nejen v Československé akademii věd, ale i na zahraničních univerzitách v Londýně, německém Göttingenu či v pařížském Pasteurově ústavu.

I díky svým vědeckým zkušenostem dbá ve svém chovu nejen na bezvadný vzhled psa, ale především na vyhodnocení jeho genetických předpokladů. Posuzuje jak výsledky vyšetření na dysplazii kyčelního kloubu, tak i vyšetření na dysplazii loketního kloubu, které není pro uchovnění povinné.

Chovatelská stanice Korec Corso vznikla v roce 2015. Fena Koleta Atison, která je základem chovu stanice Korec Corso, se stala výstavně nejúspěšnější českou fenou plemene cane corso italiano v letech 2015 – 2018. Jejím synem je Aristocrat Korec Corso, špičkový krycí pes, který získal titul Mezinárodní šampion (C.I.E.), je šampionem 3 zemí (Česká republika, Slovensko, Rakousko), Český a Slovenský grand šampion, Šampionem ČMKU, nejlepším mladým na Specialties při Světové výstavě v Amsterdamu 2018, Alpským vítězem a Českým junior šampionem.

I když jsou pro chovatelství základem odborné znalosti, nelze se tomuto náročnému oboru věnovat bez lásky ke psům a zvířatům obecně. Ta je také hnacím motorem chovatelské stanice Korec Corso. Pro Evžena Korce, který je zároveň ředitelem a majitelem Zoologické zahrady Tábor, je péče o zvířata celoživotním posláním. Evžen Korec je také předsedou Cane Corso klubu ČR.

Reportáž o naší chovatelské stanici na Seznam Zprávy:


Naší chovatelské stanice si také všimla redakce Jihočeské televize.

Podívejte se na díl pořadu Čtyři tlapky o plemeni Cane Corso z pohledu Korec Corso:

Komentáře jsou vypnuty.