O chovatelské stanici

Chov psů na špičkové úrovni musí být srdeční záležitostí, bez toho to nejde, ale také to zdaleka nestačí. Potřeba jsou i hluboké odborné znalosti, mimo jiné v oboru genetiky, a jen díky nim může chovatel skutečně zaručit ideální dědičné předpoklady pro zdraví svých psů. Chovatelská stanice Korec Corso toto zaručuje už díky svým majitelům – Evženu Korcovi a Janě Korcové.

RNDr. Evžen Korec, CSc. je vystudovaný genetik a spoluautor 11 patentů v oblasti molekulární biologie a genetiky. V tomto oboru také publikoval několik desítek odborných článků v předních světových časopisech. Jeho nejvýznamnější publikace jsou dostupné v databázi PubMed.

Molekulární biologii a genetiku vystudoval na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v Praze, kterou zakončil v roce 1981 červeným diplomem. Dalších jedenáct let se pak věnoval vědecké činnosti.

Korec Corso certifikát

Certifikát Mezinárodně chráněné chovatelské stanice

Zkušenosti sbíral nejen v Československé akademii věd, ale i na zahraničních univerzitách v Londýně, německém Göttingenu či v pařížském Pasteurově ústavu.

I díky svým vědeckým zkušenostem dbá ve svém chovu nejen na bezvadný vzhled psa, ale především na vyhodnocení jeho genetických předpokladů. Posuzuje jak výsledky vyšetření na dysplazii kyčelního kloubu, tak i vyšetření na dysplazii loketního kloubu, které není pro uchovnění povinné.

Fena Koleta Atison, která je základem chovu ve stanici Korec Corso, se stala výstavně nejúspěšnější českou fenou plemene cane corso italiano v letech 2015 – 2018. Jejím synem je Aristocrat Korec Corso, špičkový krycí pes, který získal titul Mezinárodní šampion (C.I.E.), je šampionem 3 zemí (Česká republika, Slovensko, Rakousko), Český a Slovenský grand šampion, Šampionem ČMKU, nejlepším mladým na Specialties při Světové výstavě v Amsterdamu 2018, Alpským vítězem a Českým junior šampionem.

I když jsou pro chovatelství základem odborné znalosti, nelze se tomuto náročnému oboru věnovat bez lásky ke psům a zvířatům obecně. Ta je také hnacím motorem chovatelské stanice Korec Corso. Pro Evžena Korce, který je zároveň ředitelem a majitelem Zoologické zahrady Tábor, je péče o zvířata celoživotním posláním. Evžen Korec je také předsedou Cane Corso klubu ČR.

Reportáž o naší chovatelské stanici na Seznam Zprávy:


Naší chovatelské stanice si také všimla redakce Jihočeské televize.

Podívejte se na díl pořadu Čtyři tlapky o plemeni Cane Corso z pohledu Korec Corso:

Komentáře jsou vypnuty.