Borgie Korec Corso získala titul Slovenský šampion krásy

V pátek 24.1.2020 se konala Mezinárodní výstava psů v Nitře na Slovensku. Výstava byla velmi silně obsazena, o čemž svědčí i fakt, že na výstavu bylo přihlášeno celkem 33 psů a fen cane corso z 6 zemí (Slovensko, Česko, Polsko, Rusko, Srbsko a Maďarsko). Jako rozhodčí pro plemeno cane corso byl delegován Tibor Havelka ze Slovenska.

Borgie Korec Corso byla předvedena ve třídě otevřené a získala hodnocení Výborný 1 a byl jí udělen titul CAC. V následující soutěži mezi vítěznými fenami z dospělých tříd získala Borgie titul Res. CACIB. Borgie splnila podmínky pro získaní titulu Slovenský šampion krásy a tento titul jí byl udělen. Získání titulu Slovenský šampion je velmi obtížné a získají ho jen skutečně vynikající psi a feny, protože na slovenských výstavách je vždy silná konkurence psů z Polska, Ruska a dalších východních zemí, vzhledem k tomu, že zde je ještě možné předvádět kupírované psy.

Následující den v sobotu 25.1.2020 se konala další Mezinárodní výstava v Nitře, která byla obsazena ještě silněji. Celkem bylo přihlášeno 43 jedinců, tentokrát dokonce ze 7 zemí(+ Německo oproti předchozímu dni).

Brittany Korec Corso vyhrála třídu otevřenou s hodnocením Výborný 1 a byl jí udělen titul CAC. O tom, jak silně byla výstava obsazena vypovídá nejlépe skutečnost, že na druhém místě se ve třídě otevřené umístila Vance z Ruska, která je evropskou vítězkou z roku 2017.

Borgie v tento den předvedena nebyla.

Mezinárodní výstava psů, Nitra, 24.1.2020 – velice silná konkurence: Borgie Korec Corso – třída otevřená – Výborný 1, CAC, Res. CACIB – nový SLOVENSKÝ ŠAMPION s rozhodčím Tiborem Havelkou a handlerkou Bárou Bláhovou

Mezinárodní výstava psů, Nitra, 25.1.2020 – velice silná konkurence, Brittany Korec Corso – třída otevřená – Výborný 1, CAC s handlerkou Bárou Bláhovou. 

titul Slovenský šampion

Napsat komentář