A jako Aristocrat Korec Corso!

Dne 13. února 2017 jsme oslavili příchod prvního přírůstku chovatelské stanice Korec Corso. A jelikož je to jedináček vznešených rodičů Kolety Atison a Hulka Hogana dell’Impero Maya, nemohl dostat jiné jméno než právě Aristocrat Korec Corso. Doufáme, že třináctka v jeho datu narození je jen a jen šťastná.

Výjimečný je i příběh předcházející jeho narození a dokonce i početí. Šampionka Koleta Atison putovala za svým vyvoleným Hulkem Hoganem z chovatelské stanice dell’Impero Maya až do Itálie. Hulk je totiž pes, kvůli kterému jsou i dámy ochotny cestovat velké vzdálenosti a nelze se jim divit, protože Vice světového šampiona, šampiona Itálie, šampiona San Marina a několikanásobného držitele C.A.C.I.B. jen tak lehce nenajdete. A ačkoliv to byla láska na první pohled, žádné přírůstky nepřinesla.

Aby se Koleta mohla místo náročného cestování soustředit hlavně na své výstavní úspěchy, pokračoval tento románek spíše prostřednictvím českých špičkových odborníků v oblasti reprodukční veterinární medicíny. Vše bylo završeno v českých poměrech unikátní inseminací u MVDr. Romana Vitáska, Ph.D. a MVDr. Petry Přinosilové, Ph.D. na Veterinární a farmaceutické univerzitě v Brně ojedinělou neinvazivní metodou.

Koleta tak o pár měsíců později mohla potvrdit, že je i šampionkou mezi starostlivými psími matkami. Hulk dokonce předčil svou pověst předního evropského milovníka, když se stal v roce 2017 hlavním krycím psem plemene Cane Corso v Brazílii.

Nelze než popřát Aristocratovi, aby moc nezpychl, až bude sbírat ještě více ocenění než jeho rodiče.

Napsat komentář